دانشگاه های ترکیه

ورودی مهر دانشگاه های ترکیه 2023 {رشته ها + شهریه} | یوسلند

ورودی مهر دانشگاه های ترکیه

ورودی مهر دانشگاه های ترکیه یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای بسیاری از افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه هستند اهمیت دارد. کشور ترکیه که در همسایگی ایران قرار دارد از لحاظ مختلف فرصت‌های بسیار خوبی را برای مهاجرت افراد فراهم کرده است که تحصیل در ترکیه را می‌توان یکی از این فرصت‌ها دانست. به طور کلی خیلی از افرادی که قصد تحصیل در ترکیه را داشته و ترجیح آن‌ها بر این است که تحصیل خود را در ترم مهر آغاز کنند، قصد دارند تا اطلاعات کافی را در این باره به دست آورند. به همین جهت در این مقاله از یوسلند قصد داریم تا به موارد مربوط به ورودی مهر دانشگاه های ترکیه و رشته‌های ارائه شده آن بپردازیم.

لازم به ذکر است که چنانچه درباره این موضوع سوال و یا نیاز به مشاوره تلفنی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در یوسلند ارتباط بگیرید.

زمان ثبت نام ورودی مهر دانشگاه های ترکیه

یکی دیگر از مواردی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ترکیه حائز اهمیت است، زمان ثبت نام ورودی مهر دانشگاه های ترکیه می‌باشد. تاریخ ثبت‌نام دانشگاه‌ها در ترکیه بستگی به موارد مختلفی از جمله نوع دانشگاه (خصوصی و دولتی)، قوانین پذیرش هر دانشگاه، تعداد ترم‌های ارائه شده در سال، مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر افراد بستگی دارد. همین موضوع باعث می‌شود که نتوان زمان دقیقی را برای شروع ورودی مهر دانشگاه های ترکیه در نظر گرفت.

همانطور که می‌دانید در بیشتر دانشگاه‌های ترکیه در طول سال دو ترم پاییز و بهار و احتمالاً یک ترم اضافی تابستان برگزار می‌شود. با این وجود می‌توان از لحاظ کلی بر این باور بود که شروع فعالیت تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه از ماه سپتامبر میلادی بوده و تا ماه جون میلادی ادامه دارد.

لازم به ذکر است که برای آشنایی و دریافت اطلاعات کامل از جزئیات زمان شروع ورودی مهر دانشگاه های ترکیه، باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

زمان ثبت نام ورودی مهر دانشگاه های ترکیه

رشته های ورودی مهر دانشگاه های ترکیه 2023

یکی از موارد مهمی که برای افراد اهمیت دارد، اطلاع از لیست رشته‌ها در دانشگاه‌های ترکیه است. به همین جهت در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از مهم‌ترین رشته‌هایی که در دانشگاه‌های ترکیه ارائه می‌شود اشاره کنیم:

رشته‌های ورودی مهر دانشگاه های ترکیه در گروه ریاضی

✔ مهندسی مکانیک

✔ مهندسی برق

✔ مهندسی الکترونیک

✔ مهندسی صنایع

✔ فیزیک

✔ ریاضیات

✔ شیمی

رشته‌های ورودی مهر دانشگاه های ترکیه در گروه علوم تجربی

✔ پزشکی

✔ دندانپزشکی

✔ پرستاری

✔ داروسازی

✔ رشته‌های دیگر پیراپزشکی

رشته‌های ورودی مهر دانشگاه های ترکیه در گروه علوم انسانی

✔ مدیریت

✔ اقتصاد

✔ تاریخ

✔ جغرافیا

✔ روانشناسی

✔ روابط بین الملل

رشته‌های ورودی مهر دانشگاه های ترکیه در گروه هنر

✔ نقاشی

✔ طراحی

✔ معماری

✔ تئاتر

✔ سینما

✔ موسیقی

✔ هنرهای دستی

✔ هنرهای نمایشی

برای آشنایی با ورودی بهمن دانشگاه های ترکیه روی لینک کلیک کنید.

شهریه ورودی مهر دانشگاه های ترکیه

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، کشور ترکیه از لحاظ شهریه دانشگاه‌ها هزینه بسیار کم و معقول‌تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. همچنین نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که کشور ترکیه دارای بورسیه‌های تحصیلی بسیار مناسب و کاربردی، تحصیل را تا حد بسیار زیادی برای دانشجویان راحت‌تر می‌کند.

بدین وسیله در این بخش از مقاله قصد داریم تا به حدود شهریه هر ترم در دانشگاه‌های ترکیه اشاره کنیم تا آشنایی بیشتری با بازه قیمتی آن داشته باشید. در صورت اینکه در یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه پذیرش گرفتید، حدود شهریه در نظر گرفته شده دانشگاه برای متقاضیان دارای مدرک دیپلم در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی داروسازی بین 1000 تا 5000 دلار و حدود 200 تا 1000 دلار برای باقی رشته‌ها می‌باشد.

لازم به ذکر است که بازه قیمتی پرداخت شهریه در دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه اندکی وسیع‌تر از شهریه دیگر دانشگاه‌ها است. بازه‌ای که می‌توان در حال حاضر به عنوان شهریه دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در نظر گرفت مبلغی بین 3000 تا 30000 دلار است.

شهریه ورودی مهر دانشگاه های ترکیه

📞 چنانچه پس از خواندن این مقاله سوال یا ابهامی درباره ورودی مهر دانشگاه های ترکیه داشتید، می‌توانید از طریق شماره تماس 02128421201 با کارشناسان ما در یوسلند ارتباط گرفته و ابهامات خود را با آن‌ها مطرح کنید.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله از یوسلند به طور کامل به ورودی مهر دانشگاه های ترکیه و نکات مربوط به آن پرداختیم. شما با خواندن این مقاله دریافتید که تاریخ ثبت‌نام دانشگاه‌ها در ترکیه بستگی به موارد مختلفی دارد. نوع دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی، تعداد ترم‌های ارائه شده در سال و قوانین پذیرش هر دانشگاه از جمله این موارد است. همچنین خواندید که به طور کلی در بیشتر دانشگاه‌های ترکیه در طول سال دو ترم پاییز و بهار و احتمالاً یک ترم اضافی تابستان برگزار می‌شود. با این وجود می‌توان از لحاظ کلی بر این باور بود که شروع فعالیت تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه از ماه سپتامبر میلادی بوده و تا ماه جون میلادی ادامه دارد.

درباره شهریه ورودی مهر دانشگاه های ترکیه نیز خواندید که کشور ترکیه هزینه بسیار کم و معقول‌تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. حدود شهریه در نظر گرفته شده دانشگاه برای متقاضیان دارای مدرک دیپلم در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی داروسازی بین 1000 تا 5000 دلار و حدود 200 تا 1000 دلار برای باقی رشته‌ها می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که برای شهریه دانشگاه‌های خصوصی می‌توان بازه مبلغی 3000 تا 30000 دلار را در نظر گرفت. شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در یوسلند تماس گرفته و یا سوال‌های خود را در کامنت‌های همین مقاله ثبت کنید. کارشناسان ما در کمترین زمان سوال‌های شما را پاسخ خواهند داد.

برای دانلود فایل PDF مقاله ورودی مهر دانشگاه های ترکیه روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *