مشاوره تحصیلی

معرفی 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی

10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی

آشنایی با 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی، برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستند، می تواند در تصمیم گیری در انتخاب دانشگاه و کشور مقصد موثر باشد. افرادی که از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت می کنند، معمولا به دنبال کشوری هستند که برای تحصیل و زندگی ارزان باشد و بتوانند هزینه هایی چون شهریه دانشگاه که مهمترین دغدغه آنها است را پوشش دهند.

در برخی از کشورها این امکان وجود دارد که در دانشگاه های دولتی بصورت رایگان تحصیل کنید، بدون اینکه هزینه ای بابت شهریه بپردازید یا مبلغ بسیار کمی برای شهریه خواهید پرداخت، اما اگر مجبور به پرداخت شهریه باشید، بهتر است در کشوری تحصیل کنید که از نظر هزینه های تحصیل و زندگی ارزان تر از سایر کشورها باشد. در این مقاله قصد داریم عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی دارند را با 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشند و سالانه از سرتاسر دنیا افرادی هستند که از طریق ویزای تحصیلی تصمیم به مهاجرت می گیرند. از آنجا که برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، دانشجویان باید شهریه بپردازند و فقط تعداد محدودی از دانشگاه ها هستند که یا شهریه ای دریافت نمی کنند یا با ارائه فاندهای جزئی، به شما در پرداخت هزینه شهریه دانشگاه کمک می کنند. اما کشورهایی هستند که به علت امکاناتی که در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می دهند، به عنوان 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی شناخته می شوند و افراد مختلف در سراسر دنیا به دنبال لیستی از این کشورها هستند تا دید بهتری نسبت به شرایط تحصیلی هر کشور پیدا کنند.

در مجموع داوطلبان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید هزینه تحصیل در خارج را در نظر بگیرند و قبل از هرچیز مبلغ هر ترم دانشگاه کشور مقصد را بررسی کنند. از آنجا که پرداخت هزینه شهریه دانشگاه امری ضروری است، از این رو متقاضیان ترجیح می دهند در کشوری ارزان مشغول به ادامه تحصیل شوند. در مجموع کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی بهترین مقصد برای افرادی است که به دنبال کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی می باشند. در این میان کشورهایی چون آلمان، نروژ، اتریش و کشورهای حوزه اسکاندیناوی جزو ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شوند. اما در ادامه لازم است 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی را بررسی کنیم تا دید بهتری نسبت به انتخاب کشور مقصد داشته باشید.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

معرفی 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی

از میان کشورهایی که به عنوان کشوری ارزان برای مهاجرت تحصیلی بشمار می آیند، می توان به کشورهای آسیایی، اروپایی و برخی از کشورهای شمال آمریکا اشاره کرد. برخی از دانشجویان ترجیح می دهند در کشورهای حوزه اسکاندیناوی که به لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی زبانزد هستند، تحصیلات خود را ادامه دهند. در ادامه لیستی از 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با بررسی آنها بهترین کشور را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. 

امکان تحصیل ارزان در آلمان وجود دارد؟

قطعاً یکی از ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی، کشور آلمان است که می توانید از طریق اپلای تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شوید. اما فراموش نکنید که یکی از مهمترین شروط لازم برای تحصیل در آلمان تسلط کامل به زبان آلمانی است.

همانگونه که می دانید کالج های آموزشی زبان آلمانی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که می توانید قبل از ورود به دانشگاه ها با شرکت در این کلاس ها آمادگی لازم را پیدا کنید. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان شما فقط باید مبلغ ۲۵۰ یورو را برای بیمه دانشجویی پرداخت نمایید.

 یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور این است که شما با حداقل نمره آیلتس ۶ می توانید در دانشگاه انگلیسی زبان این کشور مشغول به تحصیل شوید. علاوه بر این باید گفت که هزینه دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی کمتر خواهد بود و به دلیل بازار کار منباسب، می توانید پس از فارغ التحصیلی به سرعت کار پیدا کنید.

یکی از بهترین دانشگاه های آلمانی جهت تحصیل دانشجویان بین الملل، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ می باشد که حدود ۱۳ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می‌ دهند.

دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه هومبولت برلین و دانشگاه چاریته برلین هستند که در حدود 16 درصد پذیرش دانشجویان این دانشگاه ها از دانشجویان بین الملل هستند.

باید اشاره کرد که بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجران، رشته های مهندسی با 71352 دانشجوی در حال تحصیل، رشته های علوم انسانی با پذیرش میانگین 37619 دانشجو، رشته مدیریت بازرگانی با حدود 52168 دانشجو، رشته علوم ریاضیات و کامپیوتر با پذیرش 29748 دانشجو و رشته های هنر با داشتن 24412 دانشجوی در حال تحصیل می باشند.

معرفی 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی

برای اطلاع از شرایط  تحصیل رایگان داروسازی در خارج از کشور بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 شرایط تحصیل در کشور ایتالیا 

 ایتالیا یکی از کشورهایی است که فرصت تحصیل رایگان را در اختیار همه افرادی که علاقمند به مهاجرت تحصیلی هستند فراهم می ‌کند. تسلط به زبان ایتالیایی که از ملاک هایی است که شما حتماً باید برای ورود به دانشگاه های این کشور داشته و قبل از آن در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی شرکت کرده باشید.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا کاملا رایگان است و فرصت تحصیل در این کشور با وام های تحصیلی و اعطای بورس های جزئی فراهم است. در واقع هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در هر سال می باشد و از آنجا که هزینه زندگی نیز در شهرهای ایتالیا بسیار پایین و مقرون به صرفه است، می‌توان آن را جزو ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی تلقی کرد. دانشگاه های برتر ایتالیا که در لیست بهترین دانشگاه های بین المللی قرار دارند، در جدول زیر ارائه شده است.

رتبه بندی U.S News 2022 نام دانشگاه
1 University of Bologna دانشگاه بولونیای ایتالیا
2 University of Padua دانشگاه پادوآ
3 Sapienza University of Rome دانشگاه ساپینزا رم
4 University of Milan دانشگاه میلان ایتالیا
5 University of Naples Federico II ناپل فدریکو دوم
6 University of Pisa دانشگاه پیزا
7 University of Turin دانشگاه تورین ایتالیا
8 University of Trento دانشگاه ترنتو ایتالیا
9 University of Florence دانشگاه فلورانس ایتالیا
10 University of Genoa دانشگاه جنوای ایتالیا
11 University of Rome Tor Vergata دانشگاه رم تور ورگاتا
12 International School for Advanced Studies مدرسه بین المللی مطالعات پیشرفته
13 University of Pavia دانشگاه پاویا ایتالیا
14 University of Milan – Bicocca دانشگاه میلان _بیکوکا
15 Polytechnic University of Milan دانشگاه پلی تکنیک میلان
16 Scuola Normale Supiriore di Pisa Scuola Normale Supiriore di Pisa
17 University of Perugia دانشگاه پروجای ایتالیا
18 Vita-Salute San Raffaele University دانشگاه ویتا _سلوت سان رافائل
19 University of Bari دانشگاه باری ایتالیا
20 University of Siena دانشگاه بین المللی سیه‌نا

علاوه بر این بهترین رشته های تحصیلی که بازار کار مناسبی نیز دارند شامل رشته MBA ، مدیریت اجرایی، حقوق، رشته های مهندسی، حسابداری، مدیریت برنامه و پروژه می باشند. دانشجویان با تحصیل در این رشته ها فرصت های شغلی مناسبی بدست خواهند آورد.

شرایط تحصیل ارزان در فرانسه

افرادی که در کشور فرانسه مشغول به تحصیل می شوند، علاوه بر این که می توانند شرایط مناسب جهت پرداخت هزینه شهریه داشته باشند، به دلیل بازار کار مناسب، فرصت های شغلی بسیاری خواهند داشت و می توانند در حین تحصیل و پس از آن، به راحتی کار پیدا کنند و به همین دلیل در فهرست 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی قرار دارد.

در کشور فرانسه نرخ بیکاری حدود ۷ درصد است و جزو کشورهایی محسوب می شود که در لیست کشورهای با جذب نیروی بالا قرار دارد. هزینه های تحصیل در این کشور که هر مقطع متفاوت است و بین ۱۵۰ تا ۶۵۰ یورو در سال متغیر می باشد. کشور فرانسه با جای گرفته در حوزه شینگن و داشتن زبان فرانسوی یکی از مقاصد مناسب برای علاقه مندان به مهاجرت می باشد.

از بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه می توان به دانشگاه PSL پاریس اشاره کرد که یکی از موسسات تحقیقاتی پیشرو در جهان به محسوب می شود و روابط گسترده‌ای را با دیگر دانشگاه‌ های بین‌المللی برتر دنیا دارد. دانشگاه اکول پلی تکنیک، دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس، دانشگاه پاریس ساکلی از برترین دانشگاه های بین المللی فرانسه هستند که شرایط تحصیل مناسبی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند.

یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی  در فرانسه، رشته های مهندسی هستند که در مورد فرآیند پذیرش بسیار رقابتی می باشند. در حال حاضر رشته های هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل کسب و کار، رشته علوم زیستی و بیوتکنولوژی، بانکداری و امور مالی از دیگر رشته هایی هستند که برای دانشجویان بین الملل در سراسر دنیا ارائه شده اند.

امکان تحصیل ارزان در کشور ترکیه وجود دارد؟

 علاقه ‌مندان به مهاجرت تحصیلی، معمولاً کشورهای آسیایی را به این دلیل انتخاب می کنند که هزینه‌ های زندگی و هزینه شهریه دانشگاه ها در آنها بسیار پایین و به صرفه است. کشور ترکیه یکی از ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی است و از آنجا که اعتبار مدارک بسیاری از دانشگاه ها بالا می باشد، از اصلی ترین عوامل مهاجرت تحصیلی دانشجویان به ترکیه می باشد. دانشجویان ایرانی به دلیل قرابت فرهنگی مردم ترکیه با ایرانیان، ترجیح می دهند این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنند، به گونه ای که بسیاری از دانشجویان ایرانی در حال حاضر متقاضی تحصیل در پزشکی بدون کنکور ترکیه هستند و سالانه بر تعداد این متقاضیان افزوده می شود.

از بهترین رشته های تحصیلی در ترکیه می توان به رشته مهندسی نرم‌ افزار که در دانشگاه های اوکان، بغازیچی، کوچ، یدی تیه و دانشگاه استانبول ارائه می شوند اشاره کرد. رشته حقوق نیز از دیگر رشته های پرطرفداری است که در دانشگاه حاجت تپه، بیلکنت، دوکوز ایلول ارائه می شود و دانشجوی بین الملل متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته هایی هستند که بسیاری از افراد در سراسر آسیا برای ادامه تحصیل در این رشته ها به ترکیه مهاجرت می کنند. بهترین دانشگاه ها برای رشته دندانپزشکی در ترکیه، دانشگاه دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آتاتورک، دانشگاه خاورمیانه می باشند که شما می توانید با شرکت در آزمون YOS و کسب نمره قبولی آزمون یوس برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ها اقدام نمایید.

تحصیل در دانشگاه ترکیه و همچنین زبان های ارائه شده در این دانشگاه ها باعث می شود که در فهرست 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی قرار داشته باشد. اگر با زبان ترکی استانبولی آشنایی کامل داشته باشید، می توانید با مدرک زبان TOMER شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی را برای خود در هموار سازید. هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بین ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی دارید، به مدت یک سال بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار باید پرداخت نمایید.

تحصیل ارزان در کشور چین

 تحصیل ارزان در کشور چین

بدون شک یکی دیگر از  10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی کشور چین می باشد. هزینه های زندگی در این کشور از بیش از ۷۰ درصد از کشورها ارزان تر است. هزینه شهریه در دانشگاه های خارجی با رشته و مقطع تحصیلی آن مرتبط می باشد. مثلا اگر بخواهید در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل دهید، باید مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ دلار در سال پرداخت نمایید.

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه چین ۱۱ هزار تا 21000 دلار خواهد بود/ فراموش نکنید که بورسیه های مختلفی از طرف دولت چین به دانشجویان ارائه می شود که معمولا بین ۶۵ هزار دلار تا ۱۰۰ هزار دلار را حمایت می کند.

یکی از پرتقاضاترین رشته ها در دانشگاه های چین، تحصیل در رشته پزشکی رشته جراحی است که تحصیل در این رشته ها در حدود 70 درصد ارزانتر از دانشگاه های آمریکا و اروپا می باشد. رشته های دندانپزشکی، داروسازی و رشته MBA نیز بیشترین میزان پذیرش را برای دانشجویان بین الملل دارند.

برترین دانشگاه های چین که در سایت QS جای دارند، شامل دانشگاه های زیر می باشند:

 • دانشگاه پکن
 • دانشگاه Tsinghua
 • موسسه فناوری هاربین
 • دانشگاه جیجانگ
 • دانشگاه علم و صنعت چین
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای
 • دانشگاه تونگجی
 • دانشگاه ووهان
 • دانشگاه فودان

 شرایط و هزینه تحصیل در کشور مکزیک

یکی از کشورهای آمریکایی لاتین که جزو ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود، کشور مکزیک است. زبان رسمی کشور مکزیک اسپانیایی می باشد، اما برای جذب دانشجویان بین المللی اکثر رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

هزینه تحصیل در این کشورها بر اساس خصوصی  یا دولتی بودن دانشگاه متفاوت است، چرا که به صورت معمول دانشگاه های خصوصی این کشور هزینه بالاتری دریافت می کنند. اما با این حال می‌توان آن را جزو 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی به شمار آورد. این کشور سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند و هزینه تحصیل در مکزیکوسیتی پایتخت این کشور، برای دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی تقریبا ۶۳۰۰ دلار است.

بهترین دانشگاه های مکزیک که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد، به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه تکنولوژی دو مونتری Tecnológico de Monterrey
 • دانشگاه اتونوما متروپولیتن Universidad Autónoma Metropolitana
 • دانشگاه آیبروامریکانا Universidad Iberoamericana
 • مرکز تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو Instituto Tecnológico Autonomo de México
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک Instituto Politécnico Nacional

بهترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های مکزیک که رقابت برای اخذ پذیرش در رشته ها بسیار زیاد است شامل رشته مهندسی کامپیوتر، رشته نانوتکنولوژی، رشته هنرهای زیبا، طراحی، گرافیک و انیمیشن می باشند.

 

برای آشنایی با بهترین کشور برای تحصیل پزشکی بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط تحصیل در کشور هند

 هند یکی از کشورهای ارزان آسیایی است که علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور می توانند آن را به عنوان یکی از گزینه های مهم انتخاب کنند. زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های بین المللی ارائه می شود و هزینه تحصیل براساس دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی متغیر می باشد. دانشگاه های هند معمولاً سالانه میانگین ۷۸۸۰ دلار را دریافت می کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث انتخاب این کشور برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود، هزینه‌های پایین زندگی است. مثلا هزینه رفت و آمد با وسیله نقلیه در این کشور فقط ۲۹ سنت آمریکا است و افرادی که در این کشور تحصیل می کنند نیز  با هزینه کردن سالانه ۴۶۰۰ دلار می توانند زندگی راحتی را تجربه کنند.

بهترین دانشگاه های هند براساس سایت QS به ترتیب عبارتند از:

 • موسسه علوم هند
 • موسسه فناوری هند بمبئی
 • موسسه فناوری هند دهلی
 • موسسه فناوری هند مدرس
 • موسسه فناوری هند کانپور
 • موسسه فناوری هند خاراگپور
 • موسسه فناوری هند رورکی
 • موسسه فناوری هند گوآهاتی
 • موسسه فناوری هند ایندور
 • دانشگاه دهلی

اما رشته های دانشگاه های هند بسیار متنوع هستند و سالانه افراد زیادی برای تحصیل در این رشته ها تقاضا می دهند. بیشترین میزان درخواست برای تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های هند به ترتیب برای رشته های مدیریت بازرگانی، مهندسی تکنولوژی، مهندسی کامپیوتر، طراحی مد و فشن، مهندسی ارتباطات، مدیریت هتلداری و پزشکی می باشند.

شرایط و هزینه تحصیل ارزان در آرژانتین

آرژانتین یکی از کشورهای حوزه آمریکای جنوبی است که می‌ توان آن را به عنوان یک کشور ارزان برای تحصیل به شمار آورد. این کشور به دلیل جاذبه های گردشگری و طبیعت بسیار زیبا یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا نیز محسوب می‌شود. دانشگاه‌ های کشور آرژانتین رشته های مختلف را به زبان انگلیسی می کنند و می توان این کشور را در لیست 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی قرار داد.

مدرک دانشگاهی این کشور بسیار معتبر است و سالانه دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایین است، به صورتی که دانشگاه دولتی این کشور در سال تنها پنج هزار و ۱۰۰ دلار آمریکا بابت هزینه تحصیل دریافت می‌کنند. هزینه زندگی به طور سالانه 5000 دلار است و دانشجویان با پرداخت ۳۵۰ دلار به راحتی می توانند هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. فهرست دانشگاه های برتر و پرتقاضای آرژانتین به شرح زیر است:

 • University of Buenos Aires
 • Pontifical Catholic University Argentina
 • Universidad de Palermo
 • Austral University
 • University of Belgrano
 • National University de La Plata
 • Buenos Aires Institute of Technology
 • University Torcuato di Tella
 • University of San Andres
 • National University de Córdoba
 • National University de Mar del Plata
 • National University de Rosario

سیستم آموزشی کشور آرژانتین، یکی از معتبرترین و برترین سیستم های دنیا است. در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در رشته های متنوعی وجود دارد، این رشته ها شامل رشته های فنی و مهندسی، گرایش های مختلف پزشکی، علوم قضایی، حسابداری، جنگلداری و کشاورزی، فناوری اطلاعات، معماری، گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر، علوم انسانی و هنر و داروسازی هستند که در لیست رشته های تحصیلی پرطرفدار در دنیا بشمار می آیند.

 شرایط تحصیل ارزان در آرژانتین

شرایط تحصیل در مالزی

بدون شک کشور مالزی یکی از 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی بشمار می آید.  شما با داشتن با داشتن مدرک آیلتس  به راحتی در دانشگاه های این کشور پذیرش شوید. کوالالامپور براساس رتبه بندی موسسه QS در سال ۲۰۱۶ در لیست بین بهترین شهرها از نظر هزینه های زندگی برای دانشجویان قرار گرفت .

دانشجویان برای زندگی در این کشور فقط ۱۴۴۰۰ MYR   معادل 3550 دلار آمریکا می پردازند .در واقع عاملی که باعث می‌ شود این کشور جزو ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفته شود، این است که هزینه های زندگی برای دانشجویان حدود 4000 دلار آمریکا در سال برآورد می‌شود و نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان تر خواهد بود. دانشگاه های بین المللی کشور مالزی که امکان تحصیل ارزان در این دانشگاه ها وجود دارد به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه مالایا (UM): یکی از دانشگاه های برتر مالزی در رشته های مختلف
 • دانشگاه پوترا مالایا (UPM): این دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر در ارائه رشته کشاورزی، جنگلداری و مهندسی شیمی است.
 • دانشگاه کبانگسان مالزی (UKM): یکی از برترین دانشگاه های در پذیرش دانشجویان رشته آموزش، سیاست، مهندسی، حقوق و ریاضیات
 • دانشگاه ساینس مالزی (USM): نام این دانشگاه در میان 50 دانشگاه برتر جهان در رشته‌ های مهندسی معدن دیده می شود.
 • دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM): قدیمی ترین دانشگاه در زمینه علوم مهندسی و فناوری عمومی در مطالعات تکنیکی است.

شرایط تحصیل در نروژ

نروژ از کشورهایی است که مقصد بسیاری از دانشجویانی که به دنبال کشوری ارزان برای مهاجرت می باشند، محسوب می شود. این کشور از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و مردم آن به دلیل داشتن شرایط رفاهی مناسب، جزو شادترین مردم دنیا به شمار می‌ آیند. هزینه تحصیل در کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند دانمارک، سوئد و نروژ بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. زمانی که صحبت از 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی پیش می‌آید، کشور نروژ بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است، چرا که هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی این کشور (به جز چند رشته تخصصی مهم) برای همه دانشجویان خارجی بسیار پایین است.

به علاوه همه رشته های تحصیلی دانشگاهی این کشور در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی ارائه می شوند. از طرف دیگر هزینه پایین زندگی باعث جذب بسیاری از دانشجویان بین المللی به این کشور در سال های اخیر شده است. در مجموع هزینه معمول زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالا است، اما برای دانشجویان مقرون به صرفه می باشد.

اغلب رشته های ارائه شده در دانشگاه های برتر نروژ شامل رشته های پزشکی، حقوق، علوم اجتماعی، دندانپزشکی، آموزش، علوم پایه، ریاضیات و الهیات می باشند. اگر متقاضی تحصیل در هرکدام از این رشته ها هستید، دانشگاه های برتر در سایت QS عبارتند از:

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه برگن
 • دانشگاه قطب شمال نروژ
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ

 شرایط تحصیل ارزان در کشور تایوان

یکی از کشورهای آسیایی است که جزو بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است، تایوان می باشد. یکی از دلایل انتخاب این کشور به عنوان ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی این است  است که در بیش از ۴۰ دانشگاه، ۱۲۰ دوره و برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان بین ‌المللی قرار خواهد گرفت. هزینه های تحصیل در کشور تایوان بسیار پایین است. مثلاً دانشگاه تایوان که از معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشد و رتبه جهانی آن بر اساس موسسه QS 72 می باشد، در مقطع کارشناسی هزینه معادل 100.920 دلار تایوان (3300 دلار آمریکا) در سال هزینه شهریه دریافت می کند. شهریه دانشگاه برای رشته های هنر هم سالانه 124.200 دلار تایوان معادل 4050 دلار آمریکا می باشد. بنابرایناین کشور را را می توان در لیست ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی قرار داد.

در دانشگاه های تایوان بورسیه های مختلفی اعطا می شوند که این بورسیه ها شامل:

 • بورسیه تحصیلی غنی سازی
 • بورس کمک هزینه تحصیلی
 • بورس تحصیلات تکمیلی

برخی از بهترین و ارزان ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین الملل در کشور تایوان که می توانید از مزایای تحصیل دراین دانشگاه نیز بهره مند شوید، عبارتند از:

 • دانشگاه ملی تایپه (National Taipei University)
 • دانشگاه ملی چونگ هسینگ (National Chung Hsing University)
 • دانشگاه تزو چی (Tzu Chi University)
 • دانشگاه چنگ کونگ (National Cheng Kung University)
 • دانشگاه پزشکی کائوسیونگ (Kaohsiung Medical University)
 • دانشگاه ملی تایوان (National Taiwan University)
 • دانشگاه یوان ز (Yuan Ze University)

 شرایط تحصیل ارزان در کشور تایوان

 برای اطلاع از شرایط تحصیل آنلاین در ترکیه بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

 در این مقاله به بررسی ۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی پرداختیم. پیدا کردن یک کشور ارزان برای تحصیل از دغدغه هایی است که معمولاً افرادی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند، با آن روبرو می شوند، چرا که پوشش هزینه ‌های زندگی و هزینه شهریه متناسب با وضعیت اقتصادی کشورها با یکدیگر متفاوت است. از طرف دیگر به دلیل ارزش پایین پول ایران، دانشجویانی که از ایران مهاجرت می کنند، باید کشور را انتخاب کنند که هزینه های شهریه برای آنها مقرون به صرفه باشد.

در این مطلب لیست۱۰ کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی ارائه شد که این کشورها جزو کشورهای اروپایی، آسیایی و کشورهای آمریکای لاتین می باشند. برخی از این کشورها علاوه بر زبان بومی خود، رشته های مختلف به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهند و همین فرصت مناسبی است که داوطلبان آن را به عنوان کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی خود در نظر بگیرند. برخی از دانشگاه‌ ها نیز با ارائه بورسیه یا وام دانشجویی شرایط تحصیل آسان را برای دانشجویان فراهم می سازند. چنانچه در رابطه با مطالب این مقاله نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی در ارتباط با 10 کشور ارزان برای مهاجرت تحصیلی داشته باشید، می توانید با کارشناسان یوس لند تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *