مشاوره تحصیلی

پرستاری بدون کنکور ترکیه 2023

پرستاری بدون کنکور ترکیه

برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی نمی خواهند که در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنند. در واقع، آن ها می خواهند که بدون شرکت در کنکور و آزمون ورودی، در دانشگاه های کشور ترکیه درس بخوانند. این افراد می توانند با داشتن برخی از شرایط، در هر رشته ای که می خواهند در کشور ترکیه درس بخوانند. یکی از رشته های پرطرفدار که متقاضیان عزیز می توانند بدون شرکت در آزمون در آن درس بخوانند، رشته پرستاری می باشد. افراد می توانند در صورت داشتن شرایط پذیرش پرستاری ترکیه، در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه درس بخوانند.

متقاضیان عزیز برای ثبت نام پرستاری بدون آزمون ترکیه، می توانند در برخی از دانشگاه های دولتی و تمامی دانشگاه های خصوصی، اقدام نمایند. اما، آن ها برای ثبت نام در دانشگاه ای خصوصی باید شهریه این رشته را به طور کامل پرداخت نمایند. اگر که شما هم جز افرادی هستید که به رشته پرستاری علاقه دارید و می خواهید در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه قبول شوید، باید شرایط خاصی داشته باشید. برای آشنایی با این شرایط و مدارک مورد نیاز، آَنایی با میزان شهریه و …. در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

پرستاری بدون کنکور ترکیه

پرستاری بدون کنکور ترکیه

 

شرایط پذیرش پرستاری بدون کنکور ترکیه

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، شما متقاضیان عزیز باید برای ثبت نام در دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، حتما شرایطی خاص را دارا باشید. در واقع، شما عزیزان حتی اگر یکی از شرایط پذیرش پرستاری ترکیه را نداشته باشید، نمی توانید در ترکیه رشته پرستاری بدون آزمون ترکیه درس بخوانید. اما، اگر تمامی این شرایط را دارا باشید، می توانید با خیالی راحت در این رشته ثبت نام نموده و با پرداخت کامل شهریه، در آن رشته درس بخوانید. برخی از مهم ترین شرایط پذیرش پرستاری بدون کنکور ترکیه، شامل موارد زیر می باشند:

 • تمامی متقاضیان عزیز باید معدل بالایی داشته باشند.
 • داوطلبان گرامی باید مدرک مهارت زبان انگلیسی داشته باشند. (البته، فقط برخی از دانشگاه ها از دانشجویان مدرک زبان می خواهند نه همه دانشگاه ها)
 • متقاضیان باید تمام مبلغ شهریه را در زمان ثبت نام واریز نمایند.
 • تمامی داوطلبان رشته پرستاری بدون کنکور، باید حداکثر 25 سال تمام را داشته باشند. برای آقایان که دو سال خدمت دارند، این سن با دو سال اضافه یعنی 27 در نظر گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است تا بدانید که افرادی که بدون شرکت در آزمون در دانشگاه های ترکیه درس می خوانند، نمی توانند هیچ گونه فاند تحصیلی را دریافت نمایند.

 

 

شرایط پذیرش پرستاری ترکیه

شرایط پذیرش پرستاری ترکیه

 

مدارک لازم برای پذیرش پرستاری بدون آزمون ترکیه

علاوه بر شرایط ذکر شده، شما داوطلبان عزیز و گرامی برای پذیرش پرستاری بدون آزمون ترکیه، حتما باید مدارکی را نیز دارا باشید. شما عزیزان باید در زمان ثبت نام، حتما تمامی مدارک را با خود به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که هیچ یک از مدارک را از یاد نبرید. زیرا، عدم وجود هر یک از این مدارک سبب می شود تا شما نتوانید در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه ثبت نام کرده و درس بخوانید. لذا، بهتر است که با تمامی این مدارک آشنا شوید. برخی از مهم ترین این مدارک که بایید در زمان ثبت نام با خود به همراه داشته باشید، شامل موارد زیر می باشند:

 • شما عزیزان باید آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تحصیلی خود را به همراه داشته باشید.
 • شما داوطلبان گرامی حتما باید گواهی تمکن مالی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام به همراه داشته باشید.
 • شما باید در هنگام ثبت نام و در صورت درخواست دانشگاه، مدرک مهارت زبان انگلیسی را به همراه داشته باشید.
 • شما متقاضیان عزیز ثبت نام در رشته پرستاری بدون آزمون ترکیه، حتما باید انگیزه نامه تحصیلی و رسید واریز هزینه تحصیلی را با خود ببرید.

به یاد داشته باشی که شما علاوه بر مدارک ذکر شده، حتما باید مدارک تحصیلی خود را به زبان ترکیه ترجمه کنید و ترجمه آن را نیز با خود ببرید. البته، باید تمامی ریز نمرات تحصیلی خود را نیز به زبان ترکی ترجمه کنید. اگر که در هر یک از این مراحل با مشکلی رو به رو شدید و نتوانستید آن ها را ترجمه کنید، می توانید از همکاران ما در یوسلند کمک بگیرید.

 

 

مدارک لازم برای پذیرش پرستاری بدون آزمون ترکیه

مدارک لازم برای پذیرش پرستاری بدون آزمون ترکیه

 

دانشگاه های برتر رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

همان طور که در بخش های قبلی مقاله بیان شد، شما داوطلبان عزیز و گرامی نمی توانید در همه دانشگاه ها در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه درس بخوانید. زیرا، شما عزیزان نمی خواهید در هیچ یک از آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنید. به همین خاطر، شما فقط می توانید در برخی از دانشگاه های این کشور ثبت نام کرده و درس بخوانید. هم اکنون ممکن است سوال کنید که کدام یک از دانشگاه های ترکیه بدون کنکور در رشته پرستاری دانشجو می پذیرند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که برخی از دانشگاه های دولتی و تمامی دانشگاه های خصوصی در رشته پرستاری بدون آزمون ترکیه دانشجو می پذیرند. برای آشنایی با تمامی آن ها، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر، در سال 1998 در شهر استانبول در کشور ترکیه تاسیس شده است و جز یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی این کشور محسوب می شود. این دانشگاه، دارای دانشکده های مختلفی است و در رشته پرستاری نیز بدون کنکور دانشجو می پذیرد. رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های خصوصی این کشور13 و در بین دانشگاه های جهان، 1001 می باشد. دانشگاه باهچه شهیر دارای امکانات بسیاری همچون: آزمایشگاه های مجهز، خوابگاه های نوساز و مجهز، سالن های ورزشی و استخر و …. می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، این دانشگاه جز دانشگاه های مورد تایید اروپا است که همین دلیل سبب شده است تا اغلب دانشجویان به دنبال پذیرش در این دانشگاه باشند. اگر که می خواهید با دانشگاه های مورد تایید اروپا در ترکیه آشنا شوید، می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

برای مطالعه مقاله دانشگاه های مورد تایید اروپا در ترکیه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه، یکی دیگر از دانشگاه هایی است که در کشور ترکیه بدون آزمون دانشجو. می پذیرد. در واقع، این دانشگاه در رشته های مختلفی اعم از رشته پرستاری، بدون کنکور دانشجو می پذیرد. اما، شرایط پذیرش پرستاری ترکیه در این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر کمی متفاوت است. دروس این دانشگاه توسط اساتید مجرب به زبان های ترکی و انگلیسی تدریس می شوند. به همین دلیل، شما عزیزان اگر می خواهید در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه در این دانشگاه درس بخوانید، باید مدرک مهارت زبان انگلیسی خود را ارائه دهید. لازم به ذکر است تا بدانید که دانشگاه یدی تپه امکانات بسیاری دارد و شهریه آن نسبت به سایر دانشگاه ها ارزان تر است.

جهت آشنایی با ارزان ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در سال 1993 در استانبول تاسیس شده است که هم اکنون یکی از بهترین و محبوب ترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است. رتبه این دانشگاه در جهان، 451 و رتبه آن در بین دانشگاه های ترکیه 18 می باشد. این دانشگاه هم با آزمون و هم بدون آزمون در رشته های مختلفی دانشجو می پذیرد. در واقع، شما دانشجویان عزیز می توانید در مقطع های مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه در این دانشگاه درس بخوانید. لازم به ذکر است تا بدانید که علاوه بر دانشگاه های نام برده، دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که در رشته پرستاری بدون آزمون، دانشجو می پذیرند. برخی از بهترین این دانشگاه ها، شامل موارد زیر می باشند:

 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه سابانجی ترکیه
 • دانشگاه آتیلیم
 • دانشگاه مدیپول
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه بیرونی
 • دانشگاه اوکان

 

 

تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه کوچ

تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه کوچ

مزایای تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه، دارای مزیت های بسیاری است. در واقع، برخی از افراد به دلیل همین مزیت ها به این کشور مهاجرت تحصیلی می نمایند. برخی از مزایای تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه، شامل موارد زیر می باشند:

 • حقوق و درآمد رشته پرستاری در کشور ترکیه عالی است و به نوعی جز مشاغل پر درآمد محسوب می گردد.
 • در بین تمامی رشته های پزشکی، می توان گفت که اشتغال  در رشته پرستاری نسبت به سایر رشته، سریع تر است.
 • طبق تحقیقات صورت گرفته در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت خدمات بهداشتی«AMN» یا «AMN HEALTHCARE SERVICES INC» که هر چند سال یک ‌بار اتفاق می ‌افتد، حدود «۸۱%» افراد شاغل در پرستاری از حرفه خود رضایت کامل داشتند.
 • گرایش در رشته پرستاری در دانشگاه های کشور ترکیه، بسیار زیاد است. در ادامه تمامی گرایش های این رشته در کشور ترکیه را بیان خواهیم کرد.

لازم به ذکر است تا بدانید که مزیت های تحصیل در کشور ترکیه، در تمامی رشته ها بسیار زیاد است. در واقع، هر یک شما عزیزان می توانید با تحصیل در هر یک از رشته های و دانشگاه های این کشور، شامل برخی از مزیت ها شوید. برای آشنایی کامل با این مزیت ها، می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کرده و در صورت نیاز به کمک، با مشاوران ما در یوسلند ارتباط برقرار کنید.

جهت آشنایی با مزایای تحصیل در ترکیه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

گرایش های رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

همان طور که در بخش قبلی بیان شد، رشته پرستاری دارای گرایش های بسیاری است. شما عزیزان می توانید طبق علاقه خود هر یک از این گرایش ها را انتخاب نموده و در دانشگاه های مختلف این کشور درس بخوانید. شما عزیزان هر یک از این گرایش ها را می توانید در هر مقطع تحصیلی اعم از: کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری بخوانید. اما، به یاد داشته باشید که تمامی دانشگاه ها همه این گرایش ها را ارائه نداده و دانشجو نمی پذیرند. البته به یاد داشته باشید که شرایط پیرش پرستاری ترکیه در هر یک از گرایش ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. بنابراین، اگر به گرایشی علاقه دارید، حتما پیش از ثبت نام تحقیق کنید که کدام یک از دانشگاه ها دارای این گرایش تحصیلی هستند. برخی از پرطرفدارترین و محبوب ترین گرایش های تحصیلی رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه، شامل موارد زیر می باشند:

 • پرستاری مراقبت ­‌های ویژه
 • پرستار مامایی
 • پرستاری کودکان
 • بیوتکنولوژی پزشکی
 • پرستاری اورژانس
 • اقتصاد بهداشت
 • پرستاری بالغین
 • فیزیولوژی
 • ارگونومی
 • پرستاری نوزادان
 • انفورماتیک پرستاری
 • پرستار بیهوشی
 • پرستار توان بخشی
 • اپیدمیولوژی
 • پرستاری افراد سالمند

 

 

گرایش های رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

گرایش های رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

 

 هزینه تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه

حال که به طور کامل با رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه، آشنا شدید ممکن است سوال بپرسید که هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه های کشور ترکیه چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهریه پرستاری در دانشگاه های مختلف ترکیه نسبت به دانشگاه های کشورهای اروپایی کمتر است. اما، اگر می خواهید تا بدون کنکور و در دانشگاه های خصوصی درس بخوانید، باید بگوییم که شهریه زیادی را باید پرداخت نمایید. شهریه دانشگاه های خصوصی این کشور در رشته پرستاری، به شرح زیر می باشند:

دانشگاه ها شهریه رشته پرستاری
دانشگاه کوچ 19500 دلار
دانشگاه باهچه شهیر 8000 دلار
دانشگاه مدیپول 6000 دلار
دانشگاه اوکان 9000 دلار
دانشگاه یدی تپه 11000 دلار
دانشگاه سابانجی ترکیه 10000 دلار
دانشگاه آتیلیم 9500 دلار
دانشگاه آیدین 12000 دلار
دانشگاه بیرونی 7500 دلار

 

 

 هزینه تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه چقدر است؟

برای کسب اطلاع از شرایط پزشکی بدون کنکور ترکیه روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با رشته پرستاری بدون کنکور ترکیه و شرایط پذیرش پرستاری ترکیه آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که دانشگاه های خصوصی ترکیه از نظر سطح عملی و آموزشی با دانشگاه های دولتی این کشور برابر هستند و تنها تفاوت آن ها در میزان شهریه آن ها می باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که مبالغ ذکر شده ممکن است کمی افزایش یابند.

برای اطلاع از شهریه دقیق هر دانشگاه شما عزیزان می توانید با مشاوران ما در یوسلند ارتباط برقرار کرده و از آن ها میزان دقیق شهریه ها را بپرسید. برای برقراری ارتباط کافی است تا در زیر همین مقاله برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ داد ه  شما را یاری خواهند کرد.

 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیککنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *