وبلاگ

5 مورد از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه سال 2024

پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

شناسایی پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری هستند، اولین گام برای ورود به شغل‌های پردرآمد در این کشور است. شغل‌هایی مثل نصب دوربین مدار بسته، مکانیکی خودرو، تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم منزل و نصب، راه اندازی و استقرار سرور در ترکیه بازار کار به نسبت خوبی دارد.

با این حال قبل از انجام کارهای مهاجرت به این کشور، تحقیق کنید و مهارت‌ها و تجربه کاری خود را با شغل مورد نظر تطابق دهید. اگر گواهی یا مجوز از موسسه‌های فنی و حرفه‌ای ایران داشته باشید، به راحتی می‌توانید از امتیازهای آن بهره‌مند شوید.

چرا ترکیه را برای کار انتخاب کنیم؟

ترکیه یکی از کشورهای فوق‌العاده راحت و نزدیک برای مهاجرت کاری است. در ضمن به دلیل موقعیت مکانی که این کشور از لحاظ استراتژیک دارد، به یکی از بازارهای عالی بین‌المللی تبدیل شده است. ترکیه در مرز آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته و به همین خاطر توانسته در کوتاه‌ترین مدت زمان، به فرصت‌های شغلی زیادی را ایجاد کند.

اطلاع از لیست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه مثل تعمیر یخچال باعث راحت‌تر شدن کار افراد برای مهاجرت کاری به این کشور رو به رشد است. از جمله دلایل دیگری که انتخاب کشور ترکیه را برای کار راحت کرده شامل بازار کار متنوع، هزینه زندگی پایین نسبت به کشورهای اروپایی، فرهنگ نزدیک به ایران و مهمان‌نوازی مردم است.

5 شغل پردرآمد فنی در ترکیه

پیش از این گفتیم که چرا ترکیه برای مهاجرت کاری به گزینه‌ای مناسب تبدیل شده است. به خصوص کسانی که به دنبال پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه هستند تا با مطالعه شرایط کاری، مهارت و توانایی‌ها، گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای و موارد دیگر به راحتی بتوانند مشغول به کار شوند.

در حال حاضر به دلیل اقتصاد رو به رشد این کشور و فرصت‎‌های شغلی متعدد در طیف وسیعی از صنایع، مشاغل فنی زیادی برای کار به نیروهای مجرب و حرفه‌ای احتیاج پیدا کرده است. با این حال در بخش بعدی فقط به 5 شغل پردرآمد فنی در ترکیه می‌پردازیم تا با شرایط و درآمد هرکدام آشنا شوید. در صورتی که مایل هستید به لیست بیشتری از مشاغل فنی  دسترسی پیدا کنید، با 3sute.com این کار را انجام دهید.

نصب، راه اندازی و استقرار سرور

در حال حاضر شغل نصب، راه اندازی و استقرار سرور یکی از مشاغل پردرآمد فنی در این کشور است که نیروهای متخصص کاری زیادی را جذب خود می‌کند. وظایف این شغل شامل راه اندازی و پیکربندی شبکه، مدیریت و نگهداری سرورها و سیستم‌های عامل، نصب و پیکربندی سرورها و سیستم‌های عامل است.

مهارت‌های لازم برای یکی از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه، شامل آشنایی با سیستم‌های عامل، مهارت ارتباطی بالا، تسلط به زبان ترکیه‌ای و عیب یابی قوی است. حقوق یک متخصص نصب، راه اندازی و استقرار سرور از 60 هزار لیر در سال شروع می‌شود.

نصب، راه اندازی و استقرار سرور

نصب دوربین مداربسته

یکی از 5 شغل پردرآمد فنی در ترکیه، نصب دوربین مداربسته است. مسئولیت‌های شغلی که متقاضیان مهاجرت کاری باید آن را به صورت تخصصی بلد باشند؛ نصب و پیکربندی دوربین مداربسته، عیب یابی و حل مشکلات، نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته، پشتیبانی فنی به مشتریان کابل کشی است.

همچنین مهارت‌هایی که افراد باید برای ورود به ترکیه در خصوص نصب دوربین مداربسته داشته باشند، شامل مهارت‌های فنی، مهارت ارتباطی خوب، تسلط به زبان ترکیه‌ای و آشنایی با سیستم‌های دوربین مداربسته می‌شود. در ضمن درآمد سالانه متخصصین دوربین مداربسته در ترکیه، حداقل 50 هزار لیر است.

تعمیرات لوازم منزل

هزینه تعمیر یخچال، تلویزیون، فریزر، لوازم برقی منزل به طور کلی در ترکیه بالا است. وظایفی که در این شغل وجود دارد، شامل عیب یابی و تعمیر لوازم منزل، تعویض قطعات، مشاوره رایگان به مشتریان و نصب و راه‌اندازی لوازم منزل جدید است.

علاوه بر این موارد نیروی کاری در ترکیه باید دارای یکسری مهارت‌ها باشد؛ به عنوان مثال داشتن توانایی درک نمودارهای فنی، حل مسئله، آشنایی با لوازم خانگی و تسلط به زبان ترکیه‌ای لازم است. میانگین حقوقی که در سال برای این شغل وجود دارد، از حداقل 60 هزار لیر به بالا است.

مکانیکی خودرو

اقتصاد ترکیه در حال رشد است و نیاز به نیروهای متخصص در زمینه مکانیکی خودرو دارد. به همین خاطر به یکی از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه تبدیل شده است. مسئولیتی که نیروهای کاری ترکیه در مکانیکی خودرو برعهده دارند، شامل عیب یابی گیربکس و موتور خودرو، تعویض فیلتر و روغن، انجام معاینات فنی و موارد دیگر است.

مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به این کار در ترکیه شامل درک نمودارهای فنی، تسلط به زبان ترکیه‌ای، آشنایی با خودرو و اجزای آن می‌شود. حداقل درآمدی که افراد می‌توانند سالیانه در این شغل به دست بیاورند، حداقل از 50 هزار لیر به بالا است.

مکانیکی خودرو

تعمیرات موبایل

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه، تعمیرات موبایل است. افرادی که به دنبال مهاجرت کاری از طریق این شغل هستند، ابتدا باید با مسئولیت‌های آن آشنا شوند. وظایف شغلی نیروهای متخصص تعمیرات موبایل، شامل بازیابی اطلاعات، عیب یابی تلفن‌های اندروید و آیفون، نصب و پیکربندی نرم افزار و موارد دیگر است.

مهارت‌هایی که افراد باید در این فرصت شغلی داشته باشند، شامل آشنایی با اجزای تلفن‌های هوشمند اندروید و آیفون، درک نمودارهای فنی، تسلط به زبان ترکیه‌ای و حل مسئله است. حداقل حقوق سالیانه در شغل تعمیرات موبایل، از 60 هزار لیر شروع می‌شود.

حقوق و مزایای مشاغل پردرآمد در ترکیه

پیش از این درباره 5 مورد از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه به صورت مفصل توضیح دادیم و میانگین حقوق سالانه در هر یک از این مشاغل را برای کسب اطلاعات بیشتر آوردیم. به عنوان مثال حداقل حقوق سالانه تعمیر یخچال در ترکیه، از 60 هزار لیر به بالا است.

با این وجود این آمار به صورت تقریبی بوده و میانگین حقوق نیروهای متخصص کاری در این کشور به سطح مهارت و تجربه، تسلط به زبان ترکیه‌ای، کارفرما و محل کار آن بستگی دارد. از جمله مزایای مهم در مشاغل نصب دوربین مدار بسته، مکانیکی خودرو، تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم منزل و نصب، راه اندازی و استقرار سرور؛ بیمه درمانی و مرخصی استعلاجی است.

همچنین مسکن، حمل‌ونقل راحت، دسترسی به مترو و اتوبوس، مرخصی با حقوق و بازنشستگی در مشاغل فنی وجود دارد. با این حال برای اطلاعات بیشتر باید به 3sute.com مراجعه کنید تا درباره مزایا مطمئن شوید.

مهاجرت به ترکیه به واسطه تخصص فنی

امروزه مهاجرت به ترکیه به واسطه تخصص فنی، امری رایج شده است. با این حال افراد باید پیش از انجام هرکاری با پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه آشنا شوند تا بعد در صورت امکان مراحل لازم برای مهاجرت به این کشور را انجام دهند.

دریافت مجوز کار به ترکیه نیروهای متخصص؛ به پاسپورت، رزومه کاری، سوابق تحصیلی، گواهی عدم سو پیشینه و پیشنهاد شغلی کارفرمای ترک احتیاج دارد. به این ترتیب افرادی که به دنبال مهاجرت کاری هستند، باید ابتدا شرایط را ارزیابی کنند و بعد برای ورود به این کشور درخواست دهند.

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *